4 Aylık Kısa Faaliyet Raporu

06 Mart 2022 – 06 Temmuz 2022

GENEL BİLGİLER VE KURUMSAL UYGULAMALARIMIZ

Genel Kurul

Genel kurulumuzu, dernek organlarını devreden ve devralan üyeler olarak omuz omuza ve kol kola bir atmosferde tamamladık. Nöbeti devralanlar olarak, nöbeti devreden tüm meslektaşlarımıza, üyelerimiz adına teşekkürlerimizi sunduk.

Kurumsal

Dernek kurumsallığına ve resmi prosedürlerin gereği ve takibine yönelik adaptasyon sürecimizi hızlı tuttuk.

Genel kurulumuza yönelik resmi bildirimleri zamanında Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü DERBİS sisteminden gerçekleştirdik ve onaylarını aldık. Ankara Valiliği Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü nezdinde tüm girişimlerimize yanıt aldık. Üye listemizde vefat veya istifa nedeniyle ayrılanları güncelledik.

Yeni YK Üyeleri için noterden imza sirküleri çıkarttık. Banka nezdinde dernek hesabımızın yetkisini devraldık. Etkinliklerimizde derneğimizi vurgulaması amacıyla salonlara asacağımız dernek logolu iki adet kırlangıç bayrak yaptırttık. Derneğimiz logosunu içeren bir adet video animasyon hazırlattık. Derneğimizin tüm etkinliklerine ait video kayıtlarının bu intro ile başlamasını sağladık.

Web Sayfası (Domain+Hosting Güncellemeleri)

Öncelikle üyelerimizle ve kamuoyu ile ilgili iletişim platformumuz olan web sayfamızın güncellenmesi gerektiğine karar verdik.

Derneğimiz için çok önemli olduğunu düşündüğümüz TR uzantılı kurumsal domain’imizi (www.acd.org.tr) derneğimiz mülkiyetine kazandırdık. Halen hem www.ankaracerrahi.org adresimizi hem de www.acd.org.tr adresimizi aynı anda tek bir hosting üzerinden kullanımda ve üyelerimiz hangisini tıklarsa tıklasın aynı hostinge ulaştırılır durumdadır. Bugüne kadar geçmiş dönem tüm verilerimiz hiçbir kayba uğramadan yeni hostingimiz de ve web ara yüzümüzde ilgilisine sunulmaktadır.

Üyelerimizle Görüş Alışverişi

Kıdemli ve derneğimiz organlarında geçmiş dönemlerde görev yapmış üyelerimizle fikir alışverişinde bulunduk. Kendilerinden sorumluluk içinde olacağımız dönemle ilgili olarak neler yapabileceğiyle ve nelerin yapılmasının meslektaşlarımızın indinde daha iyi olacağıyla ilgili görüş aldık. Bu tür katkılarını bundan sonrada derneğimiz içinde değerlendirmekten mutluluk duyacağımızı bildirdik. Tüm komisyon ve kulüplerimizde katkılarını beklediğimizi, sosyal anlamda uyarılarnı bizlerle paylaşmalarını arz ettik.

Dernek Yeni Üye Kabulleri

Pandemi ve geçerli diğer nedenlerle derneğimizin üye profilinin Ankara ölçeğinde arzu edilen seviyeyi yakalayamadığı düşüncesinden hareketle yeni üyeliklerin ve özellikle genç uzman arkadaşlarımızın derneğimize olan ilgisini yeniden çekebilmenin uğraşı içindeyiz. Bu konuda mevcut üyelerimizin etkin katkı ve desteğine ihtiyaç duyuyoruz.

Kurum Temsilcileri Listesi

Ankara’da ve yakın çevre yerleşim yerlerinde genel cerrahi ile ilgili hizmet verilen kurumların temsilcilerini tek tek belirlemeye çalışıyoruz. Henüz işin başındayız. Ama Eylül 2022 tarihinde eğitim sezonumuz başlamadan hemen önce Kurum Temsicileri listemizi tamamlayabileceğimizi öngörüyoruz.

ACD Üyelerine Yönelik WhatsApp İletişim Grubu

Günümüzün teknolojik olanakları dahilinde en hızlı iletişim platformlarından biri olan WhatsApp zemininde ACD Resmi İletişim Grubumuzu kurduk. Halen 230 meslektaşımızla anlık iletişim kurabilir durumdayız. Bu listemizi genel cerrahi uzmanı olması koşuluyla derneğimiz tarafından bilgilendirilmek isteyen tüm meslektaşlarımızın kullanımına da açık tutmak arzusundayız.

Başlangıç itibarıyla mesajlaşmanın sadece dernek yönetimi tarafından yapılmasına, grup üyelerinden paylaşılmasını arzu ettikleri bildirimler olduğu takdirde de yine dernek yönetimi üzerinden paylaşım yapılmasına izin veriyoruz. Ancak olası aktif görüş gerektiren konular gündemimize girdiğinde bu mesajlaşmayı serbest hale getirip, amacımıza ulaştığımız anda da yeniden kontrollu bir şekilde kullanıma sokmayı planlıyoruz.

ACD You Tube Kanalı

Derneğimizin tüm etkinliklerine ait video kayıtlarında ACD intro’su ile başlayan video kayıtlar hazırlandı. Hem ‘Kahvaltılı Buluşmamız’a hem de ‘Tıbbın Sosyaolojik Dönüşümü Cerrahinin Geleceğine Analitik Projeksiyon’ isimli etkinliğimizdeki konuşmaları ACD You Tube kanalımızda ilgilisine sunmak üzere hazırlıklarımızı tamamladık. Bundan sonraki tüm bilimsel etkinliklerimizi de buradan üyelerimize sunacağız.

ACD You Tube Kanalımızın derneğimiz logosuyla ve derneğimize özgün bir kanal olabilmesi için 100’ün üzerinde abonemiz olması gerekiyor. Bu konuda desteklerinizi bekliyoruz. Abone sayımız 100’ün üzerine çıkarsa yıllardır derneğimiz bünyesinde gerçekleştirilen ve YouTube zemininde ilgilisine ACD logosuyla sunulan videoları da derlemeyi ve yeniden derneğimiz bünyesine kazandırmayı hedefliyoruz.

ACD Sosyal Medya Hesapları

Facebook, Linkedin, Twitter ve Instagram platformlarında derneğimiz sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde yönetiyoruz.
https://www.facebook.com/ankaracerrahidernegi

https://www.linkedin.com/in/acdankara/

https://twitter.com/ACDAnkara

https://www.instagram.com/acdankara/

Bu platformlarda sizlerden de paylaşımlarımıza katkı sağlamanızı istirham ederiz.

Üyelere E Posta Bildirimleri: Kutlamalar, Taziyeler

Halen derneğimize resmi olarak kayıtlı 314 üyemiz mevcut. Derneğimizle ilgili bildirimleri ve paylaşımları üyelerimizin e posta adreslerine e posta bildirimi olarak gönderiyoruz. Mesleğimizle ilgili önemli olayları, konuları, kutlamaları, kayıplarımıza dair taziyelerimizi vs üyelerimize yönlendiriyoruz ve kendilerini bilgilendiriyoruz.

Derneğimizin faaliyet amaçlarından birisi olan üyelerimizle ilgili yakın ilişkiler kurulması amacımıza hizmet etmesi açısından bu tür bildirimleri daha sık ve zamanında yapmaya çalışacağız.

Bilimsel Etkinlik Duyuruları

Hem derneğimiz tarafından organize edilen hem de mesleğimize yönelik ana çatı derneğimiz olan Türk Cerrahi Derneği’mizin, tüm şehir derneklerimizin ve yan dal derneklerimizin düzenlediği ve düzenleyeceği bilimsel etkinlikleri üyelerimize bildirmek niyetindeyiz. Bu konuda meslektaşlarımızın bize yardımcı olmalarından mutluluk duyacağız. Derneğimiz resmi iletişim e postası olan ankaracerrahidernegi@gmail.com adresinden bizi etkinlikleri ile ilgili olarak bilgilendirmeleri yeterli olacaktır.

ACD Adına Temsil Görevi

Öncelikle Ankara’da düzenlenen ve genel cerrahi ile ilgili olan kongrelerde Ankara Cerrahi Derneği’nin fiilen temsil etmeye önem veriyoruz. Bunun ilk başlangıcını II. Obezite Cerrahisi Kongresi’nde gerçekleştirdik. Bundan sonrada Ankara’da düzenlenecek olan genel cerrahi ile ilgili tüm büyük etkinliklerde derneğimizi temsil etmeye gayret edeceğiz. Hem yapılan etkinliğe olan fiziki desteğimizi sunmak hem de ilimizde bu tarz etkinliklerin daha da artması ve üyelerimizin daha da fazla yararlanması amacıyla düşünsel olarak da yanlarında olduğumuzu göstermek istiyoruz.

ACD Kurumlararası İşbirliği Çalışmaları

Genel cerrahi öğretisi ve uygulaması için ilgili tüm kişi, kurum ve kuruluşlar ile yapıcı bir şekilde işbirliği kurmaya çalışıyoruz. Ankara’da genel cerrahi hizmeti veren tüm kamu, özel, akademik birimler, Şehir dernekleri, Yan Dal Dernekleri, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili birimleri, Devlet Hastaneleri ve Ankara Valiliği Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü nezdinde görüşmelerimize sürekli olarak devam ediyoruz.

Her Ay Olağan Yüzyüze YK Toplantısı

Ankara Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu olarak genel cerrahi için genç yaş sayılabilecek bir ekibe sahibiz. Günün her saatinde whatsapp üzerinden iletişimde olabildiğimiz gibi her ay mutlaka bir kez yüz yüze YK Toplantımızı gerçekleştiriyor ve kararlarımızı oybirliğiyle almaya çalışıyoruz.

Dernek Tüzüğümüzün Güncel İhtiyaçları

Günümüz gerçeklerine ve sivil toplumla ilişkiler mevzuatına yönelik olarak tüzüğümüzde zorunlu güncelleme gerektiren konularla ilgili süreci takip ve koordine etmesi için; derneğimiz onur kurulu yönetiminde ve özellikle kıdemli üyelerimizden oluşan bir ekipçe çalışma yürütülmesi ve gerek duyulursa bu çalışmanın yönetim kurulumuz tarafından genel kurul gündemine sunulması için çaba sarfetmek istiyoruz. Gelişmeler doğrultusunda siz değerli üyelerimize gerekli tüm bilgilendirmeleri yapacağız.

ACD Tarihçe Komisyonu – Dernek Tarihçemizin Günümüze İliştirilmesi

Prof. Dr. Sayın Semih Baskan ve Prof. Dr. Sayın Yılmaz Kadıoğlu hocalarımız tarafından hazırlanan ve halen derneğimiz web sayfamızda yayında tuttuğumuz ‘Ankara Cerrahi Derneği Geride Kalan 25 Yıın Hikayesil’ başlıklı makalenin iki yıl sonra tamamlayacağımız 50. yılımız anısına ‘Ankara Cerrahi Derneği Geride Kalan 50 Yılın Hikayesi’ adıyla ikinci kez hazırlanması için gönüllü bir ekip kurmak istiyoruz.

Bu konuda Prof. Dr. Semih Baskan hocamızın ve ikinci 25 yılında derneğimize katkı sağlamış kıdemli diğer üye hocalarımızın önemli katkı sağlayabileceğine inanıyoruz.

ACD Tarihçe Komisyonu çatısı altında tarihçemizin günümüze iliştirilmesi çalışmalarının derneğimizin kurumsal yapısına çok yakışır bir eser daha üreteceğine yürekten inanıyoruz.

 

BİLİMSEL ETKİNLİKLERİMİZ

İç Anadolu Bölgesi Şehirleri Ortak Genel Cerrahi Etkinlikleri

Osmangazi Üniversitesi (Eskişehir), Kastamonu Üniversitesi (Kastamonu) ve Hitit Üniversitesi (Çorum) ile Ankara Cerrahi Derneği işbirliğinde anılan şehirlerimizde ortak bilimsel etkinlikler düzenlemek için ilgili kurum temsilcileri ile prensip kararı aldık. Bilimsel ve sosyal programların içerikleri belirlendiğinde gelişmeleri üyelerimizin bilgilerine olanca detaylarıyla sunmak için heyecanla bekliyoruz.

ACD Organizasyonu (Teknoloji-Bilim / Eğitim/ Mali / Hukuki)

Tüm meslektaşlarımız için ortak mesleki kaygı olan konuları ACD Yönetimi bünyesinde organize etmeyi kararlaştırdık. Teknoloji – Bilim, Mali, Eğitim ve Hukuk temalı toplantıları dernek yönetimi olarak koordine edeceğiz.

İlkini 21 Mayıs 2022 tarihinde SBÜ Gülhane EAH’de gerçekleştirdik. Ankara Kulübü Seymenler Gösterisi yerel ölçekli işbirliği için kültürel anlamda önemli bir sunum oldu. Tübitak Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın toplantımıza katılımı çok önemli idi.

Özellikle uzmanlık öğrencisi kardeşlerimizin ve genç genel cerrahi uzmanlarımızın teknoloji entegrasyonunda genel cerrahide projeler, araştırmalar ve inovasyonlarla özdeş düşünceler edinmesini sağlayacağız. Günümüzün teknolojik atılımını genel cerrahi vizyonuyla bütüncülleşmesi için üyelerimize önemli platformların olanaklarını sunacağız. Genel cerrahi de simülasyon, genel cerrahide yapay zekanın yeri, genel cerrahi de evren ötesi (metaverse) neleri sunacak bize, merak etmemiz ve adapte olmamız gerekiyor. Bu konuyu daha çok gündemde tutacağız.

‘Mali’, ‘Eğitim’ ve ‘Hukuk’ temalı toplantılarımızı da iki yıllık görev dönemimiz içinde, uygun tarihlerde, işin duayenlerinin katkılarıyla Ankara’da organize edeceğiz.

ACD’nin Geleneksel Kurumlararası Bilimsel Etkinlikleri

Ankara Cerrahi Derneği’nin kuruluşundan bu yana gelenekselleşen aylık kurumlararası işbirliği kapsamında düzenlediği bilimsel etkinlikler bizler için de ana ilgi alanımız oldu. Bu geleneğin sürdürülmesi için gerekli kişi, kurum ve kuruluşlar ile görüşmeler yapmaya başladık ve devam ediyoruz.

Bu görüşmelerimizde ACD’nin geleneksel toplantılarının özlendiği çok net bir şekilde görülüyor. Bu bizi daha da heyecanlandırıyor. Eylül 2022 ayında ilk toplantımızı gerçekleştirmek üzere yine ACD’nin kurulduğundan bu yana uyguladığı gibi her ayın son cumartesi günü gerçekleştirilmek üzere bilimsel programımızı tasarladık. Her ay hangi hastane ve STK ile işbirliği içinde olacağımızı toplantıdan makul bir süre öncesi netleştirip, program detaylarımızı üyelerimizle ve genel cerrahi kamuoyumuzla zamanında paylaşacağız.

Kurslar

ACD Bünyesinde ‘Genel Cerrahlar İçin USG Kursu’ organize ettik. Canon firması ile iletişime geçerek kurslarımıza yönelik USG cihaz desteğini sağladık. Kurslarımızın ilk üçünü Ekim 2022, Kasım 2022 ve Aralık 2022 Tarihlerinde Ankara’da icra edeceğiz. Kurslarımıza katılmak isteyen üyelerimizin sayısına göre 20 kişilik ekipler halinde gruplar oluşturacağız.

ACD Yayın Kulübü

Özellikle genç genel cerrahi uzmanlarımızın çalışmalarını bilimsel bir eser olarak ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlamaları konusunda teşvik edici bir yaklaşımla Ankara Cerrahi Derneği bünyesinde; nicel ve nitel araştırma yöntemleri ile bilimsel yazım kurgusunun ele alınacağı ‘Yayın Kulübü’ kurduk.

Derneğimiz bünyesinde çoklu merkez araştırmaların dizaynı ve koordinasyonu için bir ön platform olacağına inandığımız Yayın Kulübü’müzün özellikle akademik gelecek planı yapan ya da genel cerrahi hizmetini bilimsel yayın çıktılarıyla taçlandırmak isteyen genç uzmanlarımıza mihmandar olmasını amaçlıyoruz.

Eylül 2022 tarihi itibarıyla, her ayın ilk Salı günü Saat 18.30’da toplanacak olan kulübümüze katılmak isteyen üyelerimizin, eğitici kadrosunda katkı vermeyi arzu eden hocalrımızın veya deneyimli meslektaşlarımızın bizlerle iletişime geçmesinden mutluluk duyacağız.

SOSYAL PROGRAMLAR

Sosyal Programlar – Kahvaltılı Bahar Buluşması

Derneğimizin özellikle pandemi sürecinde içine düştüğü kopukluğu gidermek amacıyla üyelerine yönelik Kahvaltılı Bahar Toplantısı düzenledik. 147 meslektaşımız teveccüh gösterdi. Mutlu bir günü birlikte geçirdik. Bu tür sosyal etkinliklerimizi mutlaka yenileyeceğiz.

Sosyal Programlar -Tiyatro Kulübü

‘Bir hekim asla sadece bir hekim değildir’ düsturundan hareketle, dernek bünyemizde Tiyatro Kulübü kurduk. Usta sanatçı Hakan Salınmış ve yönetmen Cengiz Sezgin öncülüğünde 01 Ağustos 2022 tarihinde çalışmalarımızı başlatıyoruz. İçinde tiyatro ateşi hala sönmemiş tüm üyelerimizi sahne önünde, sahne ardında veya seyirci koltuklarında, ama mutlaka, aramızda görmek istiyoruz. Gelişmeleri derneğimiz iletişim platformlarından sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Sosyal Programlar – Vefa Ziyaretleri

Ankara Cerrahi derneği yaklaşık 50 yıldır Türk cerrahisine etkin yön veren bir dernek. Bir çok hocamızın, meslektaşımızın, dernek organlarında görev yapmış meslektaşlarımızın bu rol de büyük katkısı var. derneğimizin bugünkü üyeleri olarak onlara vefa borcumuz olduğu kanısındayız. Kendilerini asla unutmadığımızı bilmelerini istiyoruz. Bu nedenle hem kişisel hem de kurumsal anlamda vefa ziyaretlerimize büyük önem veriyoruz.

Bu amaçla şu ana kadar Başkent üniversitesi kurucu rektörü Prof. Dr. Sayın Mehmet Haberal hocamıza ve kurumuna; Gazi Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sayın Mustafa Şare hocamıza ve kurumuna Ankara Cerrahi derneği adına vefa ziyaretlerinde bulunduk.

Yine hepinizin çok iyi bildiği üzere Ankara Cerrahi Derneği, Ankara’daki kurumlarından emekli olan hocalarımıza ve meslek büyüklerimize yönelik emeklilik törenleri organize etmekten onur duyan bir dernektir. Bilindik nedenlerle son dönemlerlerde düzenlenemeyen bu organizasyonları yeniden düzenleyinceye kadar emekli öğretim üyelerimize ziyaretlerimizi birebir gerçekleştirmeye çalışacağız. En kısa zamanda da büyük bir organizasyonla tüm kıdemli hocalarımıza derneğimizin emeklilik törenini gerçekleştirmeyi ve derneğimizin bir başka misyonunu da gerçekleştirmiş olmayı umut ediyoruz.

Bu doğrultuda 2022 yılında emekli olan hocalarımızdan Prof. Dr. Sayın Osman Abbasoğlu’nu yakın zamanda ziyaret ettik. Kendisinden öneriler edindik. ACD Yayın Kulübüne eğitici kadrosunda hizmet vermesi talebimizi nezaketle kabul eden hocamızı bir kez daha kutluyor ve mesleğimize verdiği hizmetleri nedeniyle kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Hem kurumsal hem de kişisel ziyaretlerimizin derneğimiz bünyesinde aidiyetlerimizi güçlendireceği kanısındayız. Devam edeceğiz. Lütfen bizleri yönlendirin. Bu tür ziyaretlerimizde birlikte olalım, bize katılın lütfen…

SORUMLULUK SAHAMIZ

Toplumsal yaşamın teknolojik olanaklarla farklı platformlarda cereyan etmesi ve sivil toplumla ilişkiler bağlamında STK kurulumunun nispeten daha kolay ve amaca uygun kurulması nedeniyle günümüzde genel cerrahi kaygılı bir çok şehir ve yandal derneklerinin var olduğunu biliyoruz.

Ankara Cerrahi Derneği YK olarak genel cerrahiye hizmet eden tüm STK’larla işbirliği içinde bir şeyler üretmekten onur duyuyoruz. Bu açıdan bakıldığında ACD olarak benzer misyonlu ve temalı diğer derneklerin icra sahalarına nüfuz etmemek ve onların görev sahalarında etkin bir rol almamak konusunda çok hassas bir yaklaşım sergilemeye çalıştığımızı bildirmek isteriz.

Amacımızı ve sorumluluk sahamızı biliyoruz. İki yıllık görev sorumluluğumuz süresince bu bültende sizlerle paylaştığımız ve iki yıllık programımıza dahil ettiğimiz etkinlikler dışına çıkmayı arzu etmiyoruz. Olası işbirliği tekliflerine de ACD Üyeleri olarak olabildiğince iştirak etmeyi de ulvi bir görev addediyoruz.

SONUÇ

Değerli Meslektaşlarımız,

Ankara Cerrahi Derneği 50. yaşına yaklaşıyor.

Derneğimize mesleğimizin tarihi bir emaneti gözüyle bakıyoruz.

Görevi devraldıktan sonra iki yıla ne sığdırabiliriz diye düşündük. İlk dört ayımızda; bir ‘Kahvaltılı buluşma’, bir ‘Teknoloji-Inovasyon’ temalı bilimsel etkinlik düzenledik. İletişim ağımızı kurguladık. Hedef stratejimizi belirledik. Görevimiz dahilindeki aylara yönelik tüm planı şimdiden kabaca kurguladık.

Artık uygulama zamanı…

Şimdi artık birlikte olmak zamanı…

Sizler olmazsanız bizim olmamızın kıymeti olmaz.

Ankara ve yakın çevre yöresindeki genel cerrahlar için ACD’nin bir aidiyet mekanı olmasını arzu eden yaklaşımla tüm meslektaşlarımızı derneğimizde görmeyi içtenlikle arzu ediyoruz.

Genel cerrahi öğretisi inanılmaz dinamiğiyle hem biz genel cerrahlara, hem hastalarımıza, hem de iletişim içinde olduğumuz tüm meslek gruplarına önemli sorumluluklar yüklüyor.

Genel cerrahi uzmanları olarak camiamız mesleki sorumluluklarını bugüne kadar başarıyla taşıdı. Bundan sonra da aynı titizlik ve inançla taşıyacağından kimsenin endişesi olmasın.

Ülke de bizim, insanı da…

Saygılarımızla
Sağlıcakla
Ankara Cerrahi Derneği
www.acd.org.tr
https://www.facebook.com/ankaracerrahidernegi
https://www.linkedin.com/in/acdankara/
https://twitter.com/ACDAnkara
https://www.instagram.com/acdankara/

Raporun PDF versiyonuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

ACD 2022-2023 ETKİNLİK TAKVİMİ

02 Ağustos 2022 Salı ACD Tiyatro Kulübü Tanışma Toplantısı
06 Eylül 2022 Salı ACD Yayın Kulübü Toplantısı
24 Eylül 2022 Cumartesi ACD Geleneksel Kurumlararası Bilimsel Toplantısı
04 Ekim 2022 Salı ACD Yayın Kulübü Toplantısı
15 Ekim 2022 Cumartesi ACD Genel Cerrahlar için USG Kursu
29 Ekim 2022 Cumartesi Çorum Hitit Üniversitesi + ACD Ortak etkinliği Çorum’da
01 Kasım 2022 Salı ACD Yayın Kulübü Toplantısı
12 Kasım 2022 Cumartesi ACD Genel Cerrahlar için USG Kursu
26 Kasım 2022 Cumartesi ACD Eğitim Temalı Bilimsel Toplantısı
06 Aralık 2022 Salı ACD Yayın Kulübü Toplantısı
10 Aralık 2022 Cumartesi ACD Genel Cerrahlar için USG Kursu
30 Aralık 2022 Cumartesi ACD Geleneksel Kurumlararası Bilimsel Toplantısı
03 Ocak 2023 Salı ACD Yayın Kulübü Toplantısı
28 Ocak 2022 Cumartesi ACD Geleneksel Kurumlararası Bilimsel Toplantısı
07 Şubat 2023 Salı ACD Yayın Kulübü Toplantısı
25 Şubat 2023 Cumartesi ACD Geleneksel Kurumlararası Bilimsel Toplantısı
07 Mart 2023 Salı ACD Yayın Kulübü Toplantısı
11 Mart 2023 Cumartesi 14 Mart Tıp Bayramı Haftası – ACD Tiyatro Kulübü Oyunu
12 Mart 2023 Pazar 14 Mart Tıp Bayramı Haftası – ACD Tiyatro Kulübü Oyunu
25 Mart 2023 Cumartesi ACD Geleneksel Kurumlararası Bilimsel Toplantısı
04 Nisan 2023 Salı ACD Yayın Kulübü Toplantısı
29 Nisan 2023 Cumartesi ACD Geleneksel Kurumlararası Bilimsel Toplantısı
02 Mayıs 2023 Salı ACD Yayın Kulübü Toplantısı
13 Mayıs  2023 Cumartesi Osmangazi  Üniversitesi + ACD  Ortak etkinliği Eskişehir’de
27 Mayıs 2023 Cumartesi ACD Geleneksel Kurumlararası Bilimsel Toplantısı
06 Haziran 2023 Salı ACD Yayın Kulübü Toplantısı
27 Haziran 2023 Cumartesi ACD Geleneksel Kurumlararası Bilimsel Toplantısı
2023-2024 Eğitim Takvimi Daha Sonra Planlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir