Perianal Fistüller Toplantı değerlendirmesi

Değerli Meslektaşlarımız,

Ankara Cerrahi Derneği’nin “Perianal Fistüller” konulu Mayıs ayı toplantısı  11 Mayıs 2013 tarihinde S.B Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapıldı. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ev sahibi, misafir kurumun ise Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi olduğu toplantıyı ACD’ nin ikinci başkanı Doç. Dr. Serap Erel açılışı yaptı. 2012–2013 dönemi yapılan ACD toplantılarını kısaca özetledi.

Ardından Dr. Osman Güler’in moderatörlüğünde bilimsel toplantıya başlanıldı. Perianal bölge anatomisi, perianal fistüllerin klasik ve güncel tedavi yöntemleri tartışıldı. Katılımcıların tecrübeleri ile farklı fistüllere yaklaşımlar nasıl olmalı tartışıldı.

Toplantı değerlendirmelerinde Ankara Cerrahi Derneğinin toplantı formatının daha çok vaka sunumu ve video gösterisi üzerinden yapılmasının daha etkin bir öğrenme metodu olacağı ve toplantılara katılımını artıracağı, bundan dolayı toplantıların bu formatta olmasının daha iyi olacağı önerildi. ACD yönetim kurulu olarak bu öneri dikkate alınacaktır.

Bu toplantımıza 32 uzman, 10 asistan olmak üzere 42 meslektaşımız katıldı. Toplantı sonunda toplantıya katılan asistan meslektaşlarımız arasından yapılan çekilişte Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden bir asistan arkadaşımıza Cerrahi kitap hediye edildi.

Toplantı sonunda ETHICON firmasının destekleri ile hazırlanan lezzetli bir öğle yemeği verildi. Toplantının fotoğraflarına ve ACD toplantı ayrıntılarına  www.ankaracerrahi.org sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu toplantı ile birlikte 2012–2013 yılı toplantılarının sonuna gelinmiştir. Bir sonraki toplantı Boyun Diseksiyonu (Tiroid Paratiroid Ösegafus) konulu nasıl yapalım formatında 05.10.2013 tarihinde yapılacaktır.  Tekrar ACD toplantılarında görüşmek dileği ile hoşçakalın.

ACD Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir