Kolorektal Yaralanmaları Toplantı Değerlendirmesi

Sayın Meslektaşlarımız,

Ankara Cerrahi Derneği 2014–2015 yılı bilimsel toplantılarının birincisi Gülhane Askeri Tıp Akademisinde 18 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirildi. “Kolorektal Yaralanmaları” konulu panele ilk önce saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlanıldı. Ankara Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Acar Tüzüner ve GATA Genel Cerrahi Anabilim dalından Prof. Dr. Orhan Kozak yeni öğretim yılı için temennilerini ilettikleri açılış konuşmalarını yaptılar.

Bilimsel toplantıda moderatör Prof. Dr. Orhan Kozak yönetiminde gerçekleştirildi. “Kolorektal Yaralanmaları” konulu panelde Harp Cerrahisi deneyimleri katan panelistler etkileyici vaka takdimleri ile sunumlarını görsel açıdan ilgi çekici hale getirdiler. Sırası ile panelistler Doç. Dr. A. Kağan Çoşkun, Doç. Dr. Ali Harlak ve Doç. Dr. M. Tahir Özer dikkati üst seviyede tuttukları konuşmalarında, konu bütünlüklerini bozmadan ve sürelerine tam anlamıyla riayet ederek sunumlarını gerçekleştirdiler. Tartışma bölümünde barış temennilerinin yanında Harp Cerrahisi Biliminin önemi ve cerrahinin bu alanında daima hazır olunması gerekliliği vurgulandı.

Konuşmaların ardından Türk Cerrahi Derneği 2014–2016 Yönetim Kurulu seçimlerinde aday olan hocalarımız kısaca kendilerini tanıttılar.

Bu yıl gerçekleştirilmeye başladığımız asistan ve uzmanlık süresi 5 yılı aşmamış katılımcılar arasından yapılan çekilişte GATA’dan Elgün Samadov isimli asistan arkadaşımıza i-pad mini hediye edildi. Bu i-pad mini çekilişleri diğer toplantılarımızda da devam edecektir.

Toplantı sonunda Abbott firmasının destekleri ile hazırlanan öğle yemeği verildi.

Bu toplantımıza 60 uzman, 20 asistan olmak üzere 80 meslektaşımız katılmıştır. Asistan arkadaşlarımızın katılımına önem vermekteyiz ve bu sayını artması bizleri mutlu edecektir.

Bundan sonraki toplantı 22 Kasım 2014 tarihinde “Transplantasyon Cerrahisi” konu başlığı altında Ankara Tıp Fakültesi’nin ev sahipliğinde yapılacaktır.

Sunumlara ve ACD’nin toplantı tarihlerine www.ankaracerrahi.org sayfasından ulaşabilirsiniz Toplantılarımıza katılımlarınız ve önerileriniz bizler için oldukça değerlidir.

Teşekkür ederiz

Ankara Cerrahi Derneği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir