Meme Koruyucu Cerrahide Güncel Yaklaşımlar Toplantı Değerlendirmesi

Değerli Meslektaşlarımız,

Ankara Cerrahi Derneği’nin Ocak ayı toplantısı 18 Ocak 2014’de Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapıldı. “Meme Koruyucu Cerrahide Güncel Yaklaşımlar” konulu kursta ev sahibi kurum Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, misafir kurumlar ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi idi.

Kursta Meme Koruyucu Cerrahide Tartışmalı Konular, MKC’de Onkoplastik Cerrahi Teknikleri ve MKC’de İntraoperatif Radyoterapi ele alındı, son literatürler eşliğinde tartışıldı. Bu konuda uzman hocaların katılımları ile bilimsel değeri yüksek bir toplantı oldu.

Ocak 2014’e kadar ACD toplantılarına destek Ethicon firmasına çok teşekkür ediyoruz. Ocak ayı toplantısı Abbott sponsorluğunda yapılmıştır. Bu desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.
15 Şubat 2014’te “İnflamatuar Barsak Hastalıklarında Cerrahi Tedavi” konulu toplantı Ufuk Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacaktır.

Bu toplantının fotoğraf, konuşma videolarına dernek toplantı detaylarına www.ankaracerrahidernegi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla

Ankara Cerrahi Derneği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir