Yılbaşı Toplantısı ve Emeklilik Töreni Toplantı Değerlendirmesi

Değerli Meslektaşlarımız,

Ankara Cerrahi Derneği’nin yılbaşı  toplantısı ve emeklilik töreni 21 Aralık 2013 tarihinde yapıldı. Türk Cerrahi Derneği binasında yapılan toplantıya Prof. Dr. Semih Baskan hocamızın Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün naaşının Etnografya müzesinden Anıtkabir’e nakil edildiği gün ki tarihi yolculuğunu anlatan sunumu ile başlanıldı. Semih hocamız her zaman ki gibi tarihin sayfalarına ışık tutan mükemmel bir konuşma yaptı.

Ardından 2013 yılında emekli olan cerrahi hayatına büyük emekleri olan hocalarımıza şükranlarımızı sunmak adına plaket töreni yapıldı. Prof. Dr. Ercüment Kuterdem hocamızın kısa özgeçmişi Prof. Dr. Semih Baskan tarafından sunulduktan sonra plaket hocamız adına Prof. Dr. Semih Baskan’ a takdim edildi. İkinci olarak Prof. Dr. Demirali Onat hocamızın özgeçmişi fotoğraflar eşliğinde sunulduktan sonra plaketi Prof. Dr. Ömer Aran tarafından takdim edildi. Ardından Op. Dr. Mehmet Altınok hocamızın cerrahi  hayatı fotoğraflar eşliğinde sunulduktan sonra plaketi Prof. Dr. Semih Baskan tarafından verildi. Prof. Dr. Sadettin Çetiner hocamızın özgeçmişini video sunumu eşliğinde takdim edildikten sonra plaketi Prof. Dr. Ziya Anadol tarafından verildi. Törene katılamayan Op. Dr. Savaş Tezel hocamızın kısa özgeçmişini ise Doç. Dr. Serap Erel sundu. Emekli olan hocalarımıza bundan sonraki yaşamlarının da sağlık, mutluluk ve huzur diliyoruz.

Plaket töreninden sonra çok lezzetli bir öğle yemeği yenildi. Toplantıya ait fotoğraflara ve sunum videolarına www.ankaracerrahidernegi.com adresinden ulaşabilirsiniz.
ACD’nin Ocak ayı toplantısı 18 Ocak 2014’de Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ev sahipliğinde yapılacaktır. “Meme Koruyucu Cerrahide Yenilikler” konulu kursta hepinizle görüşmek dileğiyle…

Ankara Cerrahi Derneği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir