Yıl Sonu Toplantısı ve Emeklilik Töreni – Toplantı Değerlendirme

Sayın Meslektaşlarımız,

Ankara Cerrahi Derneği’nin geleneksel yeni yıl toplantısı ve emeklilik töreni 25 Aralık 2015 tarihinde Türk Cerrahi Derneği binasında yapıldı. Toplantı, ACD başkanı Prof. Dr. Acar Tüzüner’in açılış konuşması ile başladı. Bu toplantıda Başkent Üniversitesi kurucusu hocamız Prof. Dr. Mehmet HABERAL hocamız “Türkiye’de Transplantasyonun Dünü Bugünü ve Yarını” konu başlığı altında bir sunum gerçekleştirdi. Hocamız ülkemizde transplantasyon cerrahisinin geçirdiği uzun, zorlu yol hikayesini eşsiz kişisel anıları ile birlikte anlattı. Tıp Tarihimize ışık tutabilecek özellikte fotoğraf kareleri ile izlenmesi heyecan verici bir sunum gerçekleştirdi.
Bu güzel sunumun ardından 2014-2015 eğitim yılı içinde emekli olan değerli hocalarımıza Ankara Cerrahi Derneği’nin bir anısı olmak üzere plaket sunumuna geçildi. Takdimler ve plaket sunumları hocalarımızın alfabetik soyadlarına göre gerçekleştirildi. Bu dönem emekli olan hocalarımız:

• Prof. Dr. Hikmet AKGÜL’ün (Ankara Ü.T.F.) özgeçmişi Prof. Dr. Ali Ekrem ÜNAL tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Mehmet HABERAL tarafından takdim edildi.
• Prof. Dr. Bülent ALIÇ’ın (Ankara Ü.T.F.) özgeçmişi kendisi tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Seher DEMİRER tarafından takdim edildi.
• Op. Dr. Orhan Hayri ELBİR’in (T.Y.İ.H.) özgeçmişi Doç. Dr. Ali E. DEMİRBAĞ tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Birol BOSTANCI tarafından takdim edildi.
• Doç. Dr. Erkan ÖZTÜRK’ün (GATA) özgeçmişi Doç. Dr. İsmail Hakkı ÖZERHAN tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Gökhan MORAY tarafından takdim edildi.
• Prof. Dr. Gökhan YAĞCI’nın (GATA) özgeçmişi Doç. Dr. İsmail Hakkı ÖZERHAN tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Acar TÜZÜNER tarafından takdim edildi.

Emekli olan tüm hocalarımıza bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk ve verimliliklerinin devamını diliyoruz.

Plaket töreninden sonra ile akşam yemeği yenildi. Bu toplantıya destek olan Novartis firmasına Ankara Cerrahi Derneği adına teşekkür ederiz.

Ankara Cerrahi Derneği’nin Ocak ayı toplantısı 9 Ocak 2016’da Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ev sahipliğinde yapılacaktır. “Pankreas Cerrahisi” konulu toplantıda da çekiliş ile bir toplantı katılımcısına i-pad mini hediye edilecektir. Çekilişe sadece asistan ve uzmanlık süresi 5 yılı aşmamış katılımcılar kabul edilecektir. Tüm katılımlarınız bizler için değerlidir.
Tüm üyelerimizin ve meslektaşlarımızın yeni yılını en içten dileklerimizle kutlarız. Ülkemiz ve Cerrahi açısından gönlünüzce, komplikasyonsuz ve barış içinde bir 2016 yılı dileriz.

Saygılarımızla,

Ankara Cerrahi Derneği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir