12 Mayıs 2012 – Toplantısı

Değerli Meslektaşlarımız,

ACD’nin 2011-2012 dönemi bilimsel toplantılarının sonuncusu 12 Mayıs 2012 tarihinde Ufuk ÜniversitesiTıp Fakültesi ev sahipliğinde S.B. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin katkıları ile “Kist Hidatik” başlığı altında gerçekleştirildi.

ACD başkanı Prof.Dr. Ziya Anadol’un ve Ufuk ÜTF Genel Cerrahi Anabilim Dalı başkanı Prof.Dr.Altan Tüzüner’in açılışını takiben S.B. Atatürk EAH Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç.Dr. Mehmet Kılıç moderatörlüğünde toplantının konuşmacıları söz aldılar. Ufuk ÜniversitesiTıp Fakültesi’nden Doç.Dr. Süleyman Özdemir “Kist Hidatik Etiyolojisi, sınıflandırma görüntüleme ve medikal tedavisini” 2012 literatüründeki yeni sınıflandırma ile beraber sundu. Takiben S.B. Atatürk EAH’den Op.Dr. Ersin Gürkan Dumlu tarafından “Cerrahi Tedavi” güncel literatür eşliğinde algoritmalar ile özetlendi. Her iki konuşmacının da sunumları çok özenle hazırlanmıştı.

Katılımcıların soru ve katkılarıyla tartışma bölümlerine aktif katılımları bizleri memnun etti. Katılımcıların kendi deneyimlerini sunmaları dinleyiciler arasında bulunan stajyer öğrencilerin de ilgisini çektiler.

Toplantıya toplam 45 meslektaşımız katıldı. Toplantı öncesi ve sonrasında Ethicon firmasının ikramları eşliğinde katılımcılar konunun ayrıntılarını paylaşma ve birbiriyle sohbet etme fırsatı buldular.

ACD Olağan Genel Kurulu 02 Haziran 2012’ de, çoğunluk sağlanamadığı takdirde 09 Haziran 2012 da saat 10.30’da Türk Cerrahi Derneği binasında yapılacaktır.

Saygılarımızla.

ACD Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir