28 Nisan 2012 – Toplantısı

Değerli Meslektaşlarımız,

ACD’nin 2011-2012 dönemi bilimsel toplantılarının yedincisi 28.04.2012 tarihinde Hacettepe ÜniversitesiTıp Fakültesi ev sahipliğinde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Dr. Abdurrahman Yurtarslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin katkıları ile “Özefagus Cerrahisi” başlığı altında gerçekleştirildi.

Prof.Dr.Osman Abbasoğlu’nun moderatörlüğünde toplantının konuşmacıları söz aldılar. Hacettepe ÜniversitesiTıp Fakültesi’nden  “Prof. Dr. Bülent Tırnaksız” Akalazyada Cerrahi Tedavi” konusunu anlattı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Ekmel Tezel  Gastroözefageal Reflü Hastalığında Cerrahi Tedavi”yi deneyimleri eşliğinde özetledi. Toplantının son konuşması Dr. Abdurrahman Yurtarslan Ankara Onkoloji EAH’den  Doç. Dr. Kaptan Gülben tarafından sunulan “Özefagus Kanserinde Cerrahi Tedavi” başlıklı idi. Katılımcı sayısının çok olması ve katılımcılarınsoru ve katkılarıyla tartışma bölümlerine aktif katılımları bizleri memnun etti.

Toplantıya toplam 75 meslektaşımız katıldı. Toplantı öncesi ve sonrasında Ethicon firmasının ikramları eşliğinde katılımcılar konunun ayrıntılarını paylaşma ve birbiriyle sohbet etme fırsatı buldular.

Bu toplantıların amacı meslektaşlarımız ile bilgi alışverişini gerçekleştirmek ve özellikle uzmanlık eğitimi alan arkadaşlarımızın eğitimine katkıda bulunarak standartlarımızı yükseltmektir. Hocalarımızın da bu toplantılara katılma konusunda çalışma arkadaşlarını teşvik etmelerinin bizleri memnun edeceğini bilmenizi isteriz.

Son toplantımız 12 Mayıs tarihinde Ufuk Üniversitesi’nde Atatürk  EAH katkısı ile Kist Hidatik başlığında düzenlenecektir. Program ve toplantı salonu duyurulacaktır.

Saygılarımızla.

ACD Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir