17 Mart 2012 – Toplantısı

Değerli Meslektaşlarımız,

ACD’nin 2011-2012 dönemi bilimsel toplantılarının altıncısı 17 Mart 2012 tarihinde Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ev sahipliğinde Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt EAH’nin katkısı ile “Hemoroidektomi nasıl yapalım? başlığı altında gerçekleştirildi.

Doç.Dr Osman YILDIRIM’in moderatörlüğünde toplantının konuşmacıları söz aldılar. S.B. Ankara Numune EAH’den Op. Dr. Barış Demiriz “Hemoroid Tedavisinde Cerrahi Dışı Yöntemler” konusunu anlattı. Aynı hastaneden Doç. Dr. Arife Polat Düzgün “Cerrahi Yöntemleri” özetledi. Toplantının son konuşması Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt EAH’den Op.Dr. Sanem Çimen tarafından “Cerrahi Yöntemler ve Hemoroid Cerrahisinin Komplikasyonları” başlıklı idi. Katılımcı sayısı az olmasına rağmen toplantı büyük ilgi ile izlendi. Toplantı katılımcıların soru ve katkıları ile sona erdi.

Toplantıya toplam 34 meslektaşımız katıldı. Toplantı öncesi ve sonrasında Ethicon firmasının ikramları eşliğinde katılımcılar konunun ayrıntılarını paylaşma ve birbiriyle sohbet etme fırsatı buldular.

Bu toplantıların amacı meslektaşlarımız ile bilgi alışverişini gerçekleştirmek ve özellikle uzmanlık eğitimi alan arkadaşlarımızın eğitimine katkıda bulunarak standartlarımızı yükseltmektir. Hocalarımızın da bu toplantılara katılma konusunda çalışma arkadaşlarını teşvik etmelerinin bizleri memnun edeceğini bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla.

ACD Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir