21 Ocak 2012 – Toplantısı

Değerli Meslektaşlarımız,

ACD’nin 2011-2012 dönemi bilimsel toplantılarının dördüncüsü 21 Ocak 2012 tarihinde AÜTF Genel Cerrahi AD ev sahipliğinde S.B. Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin  katkısı ile “Adrenal Cerrahisi-Nasıl yapalım?” başlığı altında gerçekleştirildi.

Toplantı AÜTF Genel Cerrahi AD Başkanı Prof Dr Semih Baskan’ın AÜTF’nin değerli öğretim üyesi Prof Dr Şadan Eraslan’ın özgeçmişini anlattığı sunumu ile başladı. Daha sonra ACD’nin önceki Başkanı Prof Dr Seher Demirer’in moderatörlüğünde toplantının bilimsel kısmına geçildi.

S.B. Ankara Atatürk EAH’den Dr.İbrahim Çağatay Şişman “Adrenal Kitlelere Yaklaşım ve Preoperatif Hazırlık” başlıklı sunumunu yaptı. Bu geniş konuyu çok güzel özetledi. Daha sonra AÜTF’den Doç.Dr.İlknur Kepenekçi laparoskopik sol adrenalektomiyi, Yrd.Doç.Dr. Volkan Genç de laparoskopik sağ adrenelektomiyi birer video sunum eşliğinde teknik detayları ile birlikte dinleyicilere aktardı. Toplantı katılımcıların soru ve katkıları ile sona erdi.

Toplantıya onu asistan olmak üzere toplam 58 meslektaşımız katıldı. Toplantı öncesi ve sonrasında Ethicon firmasının ikramları eşliğinde katılımcılar konunun ayrıntılarını paylaşma fırsatı buldular.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir