Duodenal Aciller (Perf, Kanama, Travma) Toplantı Değerlendirmesi

Değerli Meslektaşlarımız,

Ankara Cerrahi Derneği 2012–2013 yılı bilimsel toplantılarının dördüncüsü 19 Ocak 2013 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ev sahipliğinde yapıldı. “Duodenal Aciller (Perforasyon, Kanama, Travma) konulu panelde misafir kurum ise Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Süleyman Demirel Araştırma ve Uygulama Hastanesi idi.

Doç. Dr. Mehmet Kılıç’ın moderatörlüğünde Duodenal Aciller panelistler tarafından anlatıldı. Bu güzel ve kapsamlı konuşmalardan sonra katılımcıların bu konudaki tecrübelerini paylaştığı çok faydalı bir tartışma oldu.

Bu toplantımıza 35 uzman, 32 asistan olmak üzere 67 meslektaşımız katıldı. Toplantı sonunda toplantıya katılan asistan meslektaşlarımız arasından yapılan çekilişte Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinden bir asistan arkadaşımıza Cerrahi Texbook hediye edildi. Olanaklarımız elverdiğince her toplantı sonrası bir asistan arkadaşımıza 1 adet Cerrahi Kitabı hediye edilecektir.

Toplantı sonunda ETHICON firmasının destekleri ile hazırlanan lezzetli bir öğle yemeği verildi.

Bundan sonraki toplantı 16 Şubat 2013 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde yapılacak olan “Tiroid Paratiroid Cerrahisi Komplikasyonları” konulu toplantıdır.
Toplantının fotograflarına ve ACD toplantı ayrıntılarına www.ankaracerrahi.org sayfasından ulaşabilirsiniz.

Toplantılarımıza katılımlarınız ve destekleriniz bize güç verecektir.

ACD Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir