Tiroid Paratiroid Cerrahisi Komplikasyonları Toplantı Değerlendirmesi

Değerli Meslektaşlarımız,

Ankara Cerrahi Derneği’nin Şubat ayı toplantısı 16 Şubat 2013 tarihinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yapıldı. “Tiroid Paratiroid Cerrahisi Komplikasyonları” konulu panelde ev sahibi kurum Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, misafir kurum ise Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi idi. Doç. Dr. Ali Konan’ın moderatörlüğünde tiroid ve paratiroid cerrahisinde dikkat edilmesi gereken anatomik yapılar, dikkat edilmesi gereken cerrahi aşamalar  ve komplikasyonların tedavisi panelistler tarafından anlatıldı. Bu güzel ve kapsamlı konuşmalardan sonra katılımcıların bu konudaki tecrübelerini paylaştığı çok faydalı bir tartışma oldu.

Bu toplantımıza 33 uzman, 35 asistan olmak üzere 68 meslektaşımız katıldı. Toplantı sonunda toplantıya katılan asistan meslektaşlarımız arasından yapılan çekilişte Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi bir asistan arkadaşımıza Cerrahi kitap hediye edildi.

Toplantı sonunda ETHICON firmasının destekleri ile hazırlanan lezzetli bir öğle yemeği verildi.

Bundan sonraki toplantı 16 Mart 2013 tarihinde Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde “Safra Yolu Yaralanmaları” konulu genişletilmiş paneldir. Ev sahibi kurum Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Misafir kurum Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesidir.

Toplantının fotoğraflarına ve ACD toplantı ayrıntılarına www.ankaracerrahi.org sayfasından ulaşabilirsiniz.

Toplantılarımıza katılımlarınız ve destekleriniz bize güç vermektedir.

ACD Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir