Metastatik Karaciğer Kanseri Tedavisi

Değerli Meslektaşlarımız,

Ankara Cerrahi Derneği’nin Kasım ayı toplantısı 23 Kasım 2013’de Başkent  Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahibiliğinde yapıldı. “Metastatik Karaciğer Kanseri Tedavisi” konulu panele ACD Başkanı Prof. Dr. Ziya Anadol’un açılış konuşması ile başlanıldı. Açılış konuşmasını takiben Prof. Dr. Gökhan Moray ardından Başkent Üniversitesi kurucu rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal konuşma yaptı. Prof. Dr. Mehmet Haberal bu tür dernek toplantılarına katılarak bilimsel tecrübenin paylaşılmasının mesleki başarıda çok önemli olduğunu vurguladı. Karaciğer transplantasyonunun 25. yılı nedeniyle kendisinin düzenlediği ve başkanlığını yaptığı “Karaciğer Transplantasyonunda Geçmiş, Bugün ve Gelecek” konulu 4-6 Aralık 2013’te Hilton, Ankara’da yapılacak Uluslararası kongrenin duyurusunu yaptı ve tüm meslektaşlarımızı davet etti.

Bilimsel toplantıda konuşmacılar Metastatik Karaciğer Tümörlerinde tedavi yaklaşımlarını detaylı ve bilimsel değeri çok yüksek sunumlarla anlattılar. Video sunumları ile de cerrahi teknikler anlatıldı. Bu değerli sunumlarından dolayı konuşmacılara teşekkür ediyoruz.

Bu toplantıya ait fotograflar ve video sunumları çok yakında web sayfamızda yer alacaktır. ACD toplantı detaylarına www.ankaracerrahi.org adresinden ulaşabilirsiniz.

21 Aralık 2013’de Türk Cerrahi Derneği binasında “Yılbaşı Toplantısı ve Emeklilik Töreni” yapılacaktır. Bu toplantımızda da buluşmak dileğiyle..

Saygılarımızla
Ankara Cerrahi Derneği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir