Son Bulgular Eşliğinde Aksillaya Yaklaşım – Toplantı Değerlendirmesi

Değerli Meslektaşlarımız,

Ankara Cerrahi Derneği’nin Nisan ayı toplantısı  “Güncel Bilgiler Işığında Meme Kanserinde Aksillaya Yaklaşım” konulu panelle S.B A.Y Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapıldı.

Ufuk Üniversitesi ve Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin misafir kurum olarak katıldığı toplantıda meme kanserli hastalarda aksiler bölgeye yaklaşım nasıl olmalı, sentinel lenfnodu biyopsisi nasıl yapılmalı, hangi hastalarda aksiller diseksiyon yapılmalı kapsamlı olarak anlatıldı. Gelecekte aksillaya yaklaşıma yön verecek yöntemler ve çalışmalar çok güzel özetlendi.

Bu toplantımıza 32 uzman, 26 asistan olmak üzere 58 meslektaşımız katıldı. Toplantı sonunda toplantıya katılan asistan meslektaşlarımız arasından yapılan çekilişte Ankara Onkoloji Hastanesii’nden bir asistan arkadaşımıza Cerrahi texbook kitap hediye edildi.

Toplantı sonunda ETHICON firmasının destekleri ile hazırlanan lezzetli bir öğle yemeği verildi.

Toplantının fotoğraflarına ve ACD toplantı ayrıntılarına www.ankaracerrahi.org sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bundan sonraki toplantı 11 Mayıs 2013 tarihinde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılacak olan  Perianal Fistüller konulu paneldir. Tüm meslektaşlarımızın katılımlarını bekliyoruz.

Saygılarımızla

ACD Yönetim Kurulu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir