Yıl Sonu Değerlendirme Eğitim Toplantısı ve Emeklilik Töreni Toplantı Değerlendirmesi

Sayın Meslektaşlarımız,

Ankara Cerrahi Derneği’nin geleneksel yeni yıl toplantısı ve emeklilik töreni 26 Aralık 2014 tarihinde Türk Cerrahi Derneği binasında yapıldı. Toplantı, ACD başkanı Prof. Dr. Acar Tüzüner’in açılış konuşması ile başladı. İlk konuşmacı Prof. Dr. Altan Tüzüner hocamız Avrupa’da öğrenimini sürdüren Avustralyalı genç bir doktorun Osmanlı Devleti’nin London Times’a verdiği “askeri cerrah aranıyor” ilanına başvurusu ile başlayan “Plevne’de Bir Avusturyalı” (Yazarı Charles S. Ryan) kitabından bölümlerle bizlere keyifli bir sunu yaptı. İkinci konuşmacı Prof. Dr. Semih Baskan hocamız önemli bir bölümüne bizzat kendisinin tanıklık ettiği Ankara Cerrahi Derneği tarihçesini güzel anılarıyla süsleyerek anlattı.

Bu sunumların ardından 2014-2015 eğitim yılı içinde emekli olan değerli hocalarımıza Ankara Cerrahi Derneği’nin bir anısı olmak üzere plaket sunumuna geçildi. Takdimler ve plaket sunumları hocalarımızın alfabetik soyadlarına göre gerçekleştirildi. Bu dönem emekli olan hocalarımız:

  • Op. Dr. Selami Akansel’in (Dışkapı E.A.H.) özgeçmişi Dr. Hülagü Kargıcı tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Orhan Kozak tarafından takdim edildi.
  • Prof. Dr. Erdal Anadol’un (Ankara Ü.T.F.) özgeçmişi Dr. Fırat Kocaay tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Altan Tüzüner tarafından takdim edildi.
  • Prof. Dr. Semih Baskan’ın (Ankara Ü.T.F.) özgeçmişi Dr. Fırat Kocaay tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Yılmaz Kadıoğlu tarafından takdim edildi.
  • Op. Dr. Ömer Cengiz’in (Numune E.A.H.) özgeçmişi Dr. Betül Bozkurt tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Mehmet Gürel tarafından takdim edildi.
  • Prof. Dr. Cavit Çöl’ün (Abant İzzet Baysal Ü.T.F.) özgeçmişi Dr. K. Bora Yılmaz tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Seher Demirer tarafından takdim edildi.
  • Op. Dr. Tevfik Küçükpınar’ın (Dışkapı E.A.H.) özgeçmişi Dr. Kemal Yandakçı tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Gökhan Moray tarafından takdim edildi.
  • Op. Dr. Süleyman Oral’ın (Onkoloji E.A.H. ) özgeçmişi Dr. K. Bora Yılmaz tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Op. Dr. Mehmet Altınok tarafından takdim edildi.
  • Op. Dr. Oktay Öksüz’ün (Onkoloji E.A.H.) özgeçmişi Dr. K. Bora Yılmaz tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Yusuf Eken tarafından takdim edildi.
  • Doç. Dr. Osman Yıldırım’ın (Numune E.A.H.) özgeçmişi Dr. Betül Bozkurt tarafından sunuldu ve ardından kendisine plaketi Prof. Dr. Bülent Alıç tarafından takdim edildi.

Toplantıya katılamayan Prof. Dr. Zafer ÖNER (Hacettepe Ü.T.F.) hocamızın plaketi kendisine iletilecektir. Emekli olan tüm hocalarımıza bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk ve verimliliklerinin devamını diliyoruz.

Plaket töreninden sonra ile akşam yemeği yenildi. Bu toplantıya destek olan Abbott firmasına Ankara Cerrahi Derneği adına teşekkür ederiz.

Ankara Cerrahi Derneği’nin Ocak ayı toplantısı 17 Ocak 2014’de Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ev sahipliğinde yapılacaktır. “Peritonosis Karsinomatosa” konulu toplantıda da çekiliş ile bir toplantı katılımcısına i-pad mini hediye edilecektir. Çekilişe sadece asistan ve uzmanlık süresi 5 yılı aşmamış katılımcılar kabul edilecektir. Tüm katılımlarınız bizler için değerlidir.
Tüm üyelerimizin ve meslektaşlarımızın yeni yılını en içten dileklerimizle kutlarız. Ülkemiz ve Cerrahi açısından komplikasyonsuz gönlünüzce bir 2015 yılı dileriz.

Saygılarımızla,

Ankara Cerrahi Derneği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir